Jesteś tu: » Aktualności » VII Ogólnopolski konkurs literacko–historyczny „Polskie więźniarki w Ravensbrück”

14 września, uczennica naszej szkoły Ines Schröder wraz  mamą panią Karoliną Schröder i opiekunem, nauczycielem historii mgr Agnieszką Andryszewską udały się do Krakowa aby wziąć udział w uroczystym podsumowaniu VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO – HISTORYCZNEGO „Polskie więźniarki w  Ravensbrück” pod patronatem dr Wandy Półtawskiej

Ines jest autorką prezentacji multimedialnej  „ Pamięć o więźniarkach Ravensbrück zostałą ocalona w książkach i wspomnieniach tych, które przeżyły”. Na konkurs wpłynęło 300 prac ze szkół z całej Polski, tym bardziej cieszy fakt, że w trakcie 28 dniowego pobytu w Szpitalu Uzdrowiskowym nr  III im. dr. Markiewicza uczęszczając do naszej szkoły podjęła wyzwanie i mimo bardzo krótkiego czasu przygotowała pracę konkursową na takim poziome, że została laureatką tego prestiżowego konkursu organizowanego przez Zespół Szkół w Pińczycach  i otrzymałą główną nagrodę, wyjazd wraz z opiekunem na wycieczkę edukacyjną. Panie zwiedzą Poczdam, Drezno, Berlin i obóz koncentracyjny w Ravensbrück.

GRATULUJEMY INES!

Koordynator : A. Andryszewska