Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jesteś tu: » Aktualności » Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna mająca na celu przypomnienie sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić zaległości w ciekawy, zabawny i niebanalny sposób.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się od 2011 roku.

28 września 2018 roku obchodziliśmy go  już po raz ósmy. W poprzedniej edycji akcji wzięło udział ponad 500 000 uczestników – m.in. z Rumunii, Włoch, Polski, USA, Litwy, Kolumbii czy Szwajcarii.  Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w niej po raz czwarty.

W organizację tego święta angażuje się cała szkoła. Uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, rozwiązując matematyczne łamigłówki, wypełniając kolorowanki, krzyżówki, quizy itp... Momentem kulminacyjnym jest dzień przeprowadzania egzaminów.

Nauczyciele matematyki pani Emilia Nowak-Lasek oraz pan Zbigniew Płaszczyński przygotowali karty egzaminacyjne dla uczniów na poszczególne etapy edukacyjne. Konkurs odbył się na trzeciej godzinie lekcyjnej. Brało w nim udział 54 uczniów. Wszystkie prace zostały ocenione.

Tytuł:

Mistrza Tabliczki Mnożenia   za zajęcie I miejsca uzyskali:

Julia Gołkowska - uczennica kl. VII

Patryk Olszewski - uczeń kl. Va

I  Wicemistrza Tabliczki Mnożenia  za zajęcie II miejsca otrzymały:

Klara Świętek - uczennica kl. III Gimnazjum

Weronika Janowska - uczennica kl. Va

Aleksandra Klimczyk - uczennica kl. Va

II  Wicemistrzem Tabliczki Mnożenia  za zajęcie III miejsca została:

Emilia Gręda ucz. kl.  VIII

Kolejnym punktem obchodów tego święta był konkurs plastyczny nt: „Matematyka nas dotyka…” rozgrywany pomiędzy poszczególnymi klasami.

Na koniec turnusu nastąpiło podsumowanie akcji, czyli  uroczysty apel, na którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie dyplomów.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, przede wszystkim tym, którzy zdobyli tytuł Mistrza Tabliczki. Uświadomiła również wszystkim, że znajomość tabliczki mnożenia jest  niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom

Koordynatorzy: E. Nowak-Lasek, Z.Płaszczyński