Spotkania z Bajkowozem

Jesteś tu: » Aktualności » Spotkania z Bajkowozem

Spotkania z Bajkowozem

W październiku sekretne życie Bajkowozu po raz kolejny poznały dzieci z najmłodszych klas, które były uczniami naszej szkoły podczas pobytu na leczeniu w Szpitalu Uzdrowiskowym nr 3 im. dra Markiewicza.

Uczestnicy zajęć z zachwytem zaglądały do szufladek, które skrywają ,,magiczne” przedmioty. Sięgały również po kolorowe, ciekawe książki. Szczególnie zainteresowały się książką pt. ,,Płaszcz Józefa”. Ich uwagę przykuły błyszczące, kolorowe i zabawne ilustracje. Jest to krótka historia Józefa, który miał kiedyś płaszcz cały w dziurach. Kiedy płaszcz się zestarzał i zniszczył postanowił przerobić go na kurtkę. Józef jej jednak nie wyrzucił tylko przerobił na kamizelkę.  Następnie  kamizelkę na szalik, a szalik na krawat. Główne przesłanie tej książki jest takie, że zawsze można zrobić coś z niczego. Po prezentacji książki, dzieci zaprojektowały i wykonały z rolek po ręcznikach papierowych  instrument muzyczny- tubę. Technika wykonania była dowolna . Na zakończenie spotkania każdy uczestnik prezentował swój instrument.

Koordynator ,tekst, zdjęcia: W. Wzięch

Wprowadziła: W. Wzięch