Wycieczka do Torunia.

Jesteś tu: » Aktualności » Wycieczka do Torunia.

Wycieczka do Torunia.

3.11 dzieci, które przyjechały do naszej szkoły / sanatorium na ostatni w tym roku turnus jesienny wzięły udział w cyklicznie odbywającej się wycieczce do pobliskiego Torunia.

Tym razem głównym celem naszej podróży było Muzeum Toruńskiego Piernika. Dzieci podobnie jak w kilku poprzednich turnusach wzięły udział w warsztatach, które przybliżyły im wiedzę na temat dawnego jak i współczesnego procesu produkcji najsłodszego symbolu Torunia, czyli piernika. Tuż po warsztatach wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy ruiny Zamku Krzyżackiego, oraz najważniejsze zabytki toruńskiej starówki. Na koniec mieliśmy kilka chwil na zrobienie zakupów w postaci pamiątek przypominających nam o tym jakże pięknym i wyjątkowym w skali naszego kraju mieście.

Zdjęcia, tekst: Kamil Studziński
Koordynacja: Wychowawcy grup