Andrzejki

Jesteś tu: » Aktualności » Andrzejki

Andrzejki

Ostatni dzień listopada to czas znany w kulturze i tradycji z magii, sił nadprzyrodzonych, czarów, alchemii itp. Znany jest również ze świetnej zabawy podczas obchodów tzw. "Andrzejek", podczas których można wywróżyć sobie najbliższą przyszłość, przewidzieć co nas czeka w życiu zawodowym, edukacyjnym, zdrowotnym itd.

Nie inaczej było i u nas. Wychowawcy postanowili przygotować dla dzieci przybyłych na nowy turnus, listopadowo - grudniowy garść wróżb i przepowiedni, okraszonych dodatkowo świetną zabawą taneczną, w postaci "alchemicznie doskonałej dyskoteki Andrzejkowej". Dzieci genialnie bawiły się w rytm najbardziej znanych przebojów polskich i zagranicznych, oraz korzystały z przygotowanych dla nich licznych atrakcji wróżbiarskich. Dowiedziały się co oznaczają ich znaki zodiaku, jakie znaczenie mają gwiezdne symbole przypisane do ich dat urodzin, poznały imiona swoich przyszłych sympatii, oraz wylosowały z przebijanych balonów karteczki z wróżbami na najbliższą i tą nieco dalszą przyszłość.

Tekst i zdjęcia: Kamil Studziński
Koordynacja: Renata Aleksandrowicz, Agnieszka Vogel, Wioletta Kobus, Kamil Studziński