Mikołajki i wizyta św. Mikołaja

Jesteś tu: » Aktualności » Mikołajki i wizyta św. Mikołaja

Mikołajki i wizyta św. Mikołaja

6 grudnia, jak każdego kolejnego roku odwiedził nas Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci od samego rana w wielkim napięciu oczekiwały na nadejście brodatego gościa, który miał wręczyć im prezenty oraz wziąć udział w krótkiej, wspólnej zabawie.

 

Gość nie zawiódł, i pojawił się zgodnie z planem. Jego nadejście oznajmił wszystkim oczekującym dzieciom dzwonek św. Mikołaja. Po chwili już był. Zasiadł na swym czerwonym tronie i wysłuchał przygotowanych dla niego przez dzieci, wspaniałych, świątecznych piosenek, oraz wierszyków. Mikołaj jak to Mikołaj, nie pozostał dłużny swoim milusińskim i obdarował wszystkich bez wyjątku wspaniałymi upominkami. Na koniec dał się namówić na wspólny taniec, oraz sesje zdjęciową z niemalże każdym dzieckiem. To były niezapomniane odwiedziny, niezwykłego gościa.


Zdjęcia, tekst: Kamil Studziński
Koordynacja: Aneta Okrasińska, Agnieszka Vogel, Kamil Studziński oraz św. Mikołaj.


 

W dniu 6 grudnia odbył się apel ,, Mikołajkowy” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i dzieci z klas 0,  I, II i III  pod kierunkiem p. Małgorzaty Płaszczyńskiej i p.  Zbigniewa Płaszczyńskiego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Młodzi artyści  w montażu słowno-muzycznym przybliżyli obecnym postać Świętego Mikołaja i wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Po apelu odbył się konkurs plastyczny pt.,, Mikołaj i Święta Bożego Narodzenia”. Uczniowie wszystkich klas wykonali piękne plakaty, które zostały ocenione przez jury i teraz zdobią  nasze szkolne korytarze.


Koordynatorzy: M.  Płaszczyńska,  Z. Płaszczyński, nauczyciele EW
Tekst: M. Płaszczyńska
Zdjęcia: W. Wzięch
Wprowadziła:W.Wzięch  

Opracowanie: szkolnastrona.pl