Choinki nadziei

Jesteś tu: » Aktualności » Choinki nadziei

Choinki nadziei

Czynienie z Bożego Narodzenia święta, otoczenie narodzin Jezusa radością, światłem, wręczaniem sobie podarków, dzielenie się energią i ciepłem, które możemy z siebie wykrzesać  ukazuje naszą wiarę i nadzieję.

Nadzieję innym niesie człowiek, który pomimo tego, że świat nadużywa bożonarodzeniowych rytuałów i obrzędów, nadal wiesza lampki, stroi choinkę, śpiewa kolędy, przekazuje prezenty swoim najbliższym, siada do stołu z rodziną i przyjaciółmi oraz uśmiecha się do świata. Znakiem nadziei jest ten, kto emanuje wiarą, kto w ten sposób mówi, że żyjemy, aby być szczęśliwymi i dzielić się naszym szczęściem z innymi.

Taka intencja przyświeca naszym odwiedzinom w Diecezjalnym Domu Księzy Emerytów w Ciechocinku. Zawsze jesteśmy tam niezwykle serdecznie podejmowani zarówno przez  mieszkańców jak  i pracowników.  Tak też było 17 grudnia 2018r., gdy byliśmy tam by złożyć życzenia świąteczne od społeczności naszej szkoły i wręczyć dekoracje świąteczną wykonaną przez uczniów.

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Tajemnica Bożego Narodzenia
niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością,
a blaskiem swym niech oświeca
wszystkie dni nadchodzącego Nowego Roku

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączają się w działania związane z „Choinkami nadziei”, stanowi to nasze rozpoczęcie świętowania Narodzenia Pańskiego.

Koordynatorzy: L. Grzyb, E. Zagórska
Tekst: L. Grzyb