"Cud betlejemskiej nocy" . Jasełka Bożonarodzeniowe.

Jesteś tu: » Aktualności » "Cud betlejemskiej nocy" . Jasełka Bożonarodzeniowe.

"Cud betlejemskiej nocy" . Jasełka Bożonarodzeniowe.

,,..To właśnie tego wieczoru

Od bardzo wielu wieków pod dachem tkliwej kolędy

Bóg rodzi się w człowieku…”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Ciechocinku pod  opieką wychowawców przy współpracy z nauczycielami, tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W pięknej scenografii, ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili scenę narodzin Chrystusa.

Tegoroczne Jasełka w wykonaniu dzieci, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia już się zbliżają. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i  zaproszonych gości : pracowników naszej placówki , rodziców, emerytowanych nauczycieli.

Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała  dyrektor szkoły pani Ewa Giza, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli  się także pani ordynator Zuzanna Kościukiewicz i prezes PUC pan Mariusz Krupa. Głos zabrał także przewodniczący Rady Miasta pan Jurek Sobierajski.

I my przyłączamy się do tych świątecznych życzeń cytując słowa wspólnie śpiewane :

,,…Leć, kolędo, w świat, niech cię niesie wiatr.
Leć, kolędo, do ludzi, by w nich radość obudzić,…”

Scenariusz, reżyseria oraz scenografia ;

J. Handziuk, M. Szwajkowska, A. Zielińska, M. Roszak, M. Rymar-Rudzińska.

Zdjęcia : R. Aleksandrowicz

Tekst : M. Rymar-Rudzińska.