Spotkania z Bajkowozem

Jesteś tu: » Aktualności » Spotkania z Bajkowozem

Spotkania z Bajkowozem

W grudniu po raz kolejny najmłodsi uczniowie mieli okazję zajrzeć do szufladek  Bajkowozu .

Tym razem dzieci ze wszystkich książek wybrały ,, Zimę Mikołajka”. Książka opowiada o przygodach chłopca Mikołajka i jego kolegów Alcesta, Ananiasza, Kleofasa, Gotfryda, Euzebiusza, Rufusa, Joachima i Maksencjusza.  Na zajęciach wspólnie  czytaliśmy rozdział pt.,, Święta u Mikołajka”. Nasze dzieci mogły poznać bardzo podobne do polskich zwyczaje bożonarodzeniowe, które obchodzone są we Francji. W rodzinie Mikołajka pomimo rozlicznych ,,niespodzianek” udało się przygotować piękną choinkę i świąteczny stół.
Uczestnicy zajęć po wysłuchaniu fragmentu książki wykonali różnorodne ozdoby świąteczne i w radosnym nastroju przygotowywali się do bliskiego spotkania ze Świętym Mikołajem. Piękne  drzewka choinkowe ozdobione kolorowymi łańcuchami i bombkami upiększyły korytarz szkolny. Zajęcia pozwoliły najmłodszym uczniom zrelaksować się, odpocząć od nauki i poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Koordynatorzy: W. Wzięch, A. Cypko, A. Chmielewska
Tekst: A. Cypko