"Pamiętajmy o zwierzętach zimą", z cyklu spotkanie z ciekawym człowiekiem.

Jesteś tu: » Aktualności » "Pamiętajmy o zwierzętach zimą", z cyklu spotkanie z ciekawym człowiekiem.

"Pamiętajmy o zwierzętach zimą", z cyklu spotkanie z ciekawym człowiekiem.

,,… Tropy w lesie kreśli życie,
Gmatwaniną ścieżek,
A maskuje ślady skrycie
Zima, puchem świeżym. ”

,,…Tropy w lesie kreśli życie,
Gmatwaniną ścieżek,
A maskuje ślady skrycie
Zima, puchem świeżym. ”

Władysław Dzięgała

Ferie zimowe , to również czas intensywnie spędzony na rozwijaniu pasji i zainteresowań. W cyklu spotkań z ciekawym człowiekiem, 23 stycznia po raz kolejny gościliśmy pana Marka Sylwestrzaka, który jak zwykle z wielkim zaangażowaniem opowiadał dzieciom o zwierzętach naszych pól i lasów, a także o tym jak szczególnie dbać o nie zimą. Aby przybliżyć dzieciom wiadomości dotyczące myślistwa, łowiectwa - pan Marek zaprezentował ciekawe pomoce edukacyjne i eksponaty, które można było nie tylko pooglądać, ale także dotknąć i wypróbować. Ubrany w piękny, myśliwski mundur galowy, pan Marek powiedział też kilka słów o zawodzie leśnika. Zdobyte wiadomości, dzieci miały okazję utrwalić, rozwiązując quiz za który były nagrody. Dekorację do tych zajęć wcześniej przygotowały dzieci ze zgromadzonych materiałów dotyczących wyżej wymienionych zagadnień. Tło do nich stanowiły jak zwykle przepiękne wiersze pana Władysława Dzięgały o mieszkańcach lasu zimą.
Na zakończenie spotkania dzieci laurką podziękowały za te edukacyjne zajęcia.

Koordynatorzy : M. Rymar – Rudzińska, J. Handziuk, M. Roszak
Tekst i zdjęcia : M. Rymar – Rudzińska