Jesteś tu: » Aktualności » Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przyszłości. Tytus Liwiusz.

21 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas VII, VIII, III gimnazjum i LO zorganizowane przez nauczycielkę historii, mgr Agnieszkę Andryszewską.

Młodzież  wysłuchała fragmentów prac literackich i obejrzała prezentacje multimedialną poświęconą polskim więźniarkom w Ravensbruck. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim Polskie więźniarki w Ravensbruck pod patronatem dr Wandy Półtawskiej. W ubiegłorocznej edycji konkursu uczennica naszej szkoły Ines Schroder została laureatką i wraz z opiekunem uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Niemiec.

Koordynacja: A. Andryszewska
Tekst: A. Andryszewska