Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Jesteś tu: » Aktualności » Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypadający na 21 lutego uświadomił nam potrzebę  refleksji o poziomie poprawności językowej naszych rodaków.

Uczyniliśmy to, organizując szkolny turniej klas, którego głównym założeniem było  wyłonienie spośród klas IV – VI i VII – LO Mistrza Języka Ojczystego. Potyczki językowe rozpoczęły się 25 lutego. Reprezentanci klas rywalizowali w następujących konkurencjach: „Bajarz”, „Ekspert językowy”, „Recytator”. Nie zabrakło również popisów indywidualnych, bowiem czas między zmaganiami uczniów wypełniły „łamańce językowe”, anegdoty retoryczne czy zagadki ortograficzne. Bawiliśmy się doskonale! Przyszedł jednak czas na podsumowanie i ostateczne rozstrzygnięcie turnieju. Jury w składzie: Mariola Przeździęk, Arleta Kwaśniewska oraz Agnieszka Andryszewska, ogłosiło wyniki.  Mistrzem Języka Ojczystego w kategorii klas IV – VI została klasa IV natomiast w kategorii klas VII – LO uczniowie szkół średnich.

Laureatom turnieju serdecznie gratulujemy!!!

Koordynacja: B. Sobczak
Tekst: B. Sobczak