Szkolny konkurs z języka angielskiego

Jesteś tu: » Aktualności » Szkolny konkurs z języka angielskiego

Szkolny konkurs z języka angielskiego

Dnia 28.03.2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego.

Był on przeznaczony dla wszystkich uczniów, czyli każdy miał szansę zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę w języku angielskim. Ponadto przedstawiciele klas VII, VIII i III gimnazjum przejawiający zainteresowania językiem angielskim uczestniczyli w turnieju THE BEST OF ENGLISH.
Celem konkursu było:
- rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim
- podniesienie poziomu umiejętności językowych
- wzbogacanie wiedzy o kulturze, życiu codziennym w krajach anglojęzycznych
- wyłonienie i nagrodzenie uczniów uzdolnionych językowo

Konkurs był przeprowadzany w formie ustnej, a obejmował scenki sytuacyjne, zagadnienia leksykalno-gramatyczne, quiz z wiedzy o krajach anglojęzycznych i konkurs piosenki anglojęzycznej. W konkurencjach wystartowały cztery grupy po dwie osoby w każdej. Zwycięzcami turnieju zostali Aleksander Szymański z 3 gim. I Miłosz Wawrzych z klasy 7A. Drugie miejsce zajęły Hanna Janiga i Anna Chlewicka z 3 gim., a trzecie miejsce zajęły ex aequo Oliwia Pliszczyńska i Oskar Olejniczak z klasy 8 oraz Natalia Dąbrowska i Rafał Krężel z klasy 7B.

W konkursie piosenki pierwsze miejsce zajęła Jagoda Szoła z klasy szóstej. Wykonanie piosenek stało na wysokim poziomie i dlatego jury postanowiło, że pozostali uczestnicy: Dominika Kluka, Hanna Janiga, Magdalena Malik, Wiktoria Wozowicz, Faustyna Żywno i Aleksander Szymański otrzymają drugie miejsce.

Pod koniec imprezy wystąpił zespół taneczny w składzie: Jessica Górna, Jagoda Szoła, Wiktoria Wozowicz i Antonina Barcz, który wykonał piękne tańce do kilku znanych piosenek anglojęzycznych.

W skład jury weszli: Pani wice-dyrektor Mariola Przeździęk,  nauczyciel języka angielskiego Pan Jan Kuszyński oraz dwóch uczniów z klasy LO: Paweł Grochalski i Kacper Kaźmierczyk.

Cały konkurs wzorowo poprowadził uczeń LO Adrian Pacuszka. W imieniu opiekunów samorządu szkolnego tj. Agnieszki Andryszewskiej, Beaty Sobczak i Jana Kuszyńskiego, Pan Jan Kuszyński podziękował wszystkim za uczestnictwo w tum wydarzeniu.

Koordynacja i tekst: J. Kuszyński
Zdjęcia:W. Wzięch