Spotkania z Bajkowozem

Jesteś tu: » Aktualności » Spotkania z Bajkowozem

Spotkania z Bajkowozem

W marcu sekretne życie Bajkowozu po raz kolejny poznali uczniowie-pacjenci z klas 0,I, II.

Na zajęciach dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały  muszle, mapy, lupy, karty i inne skarby, które skrywa Wędrująca Szpitalna Biblioteka na kółkach. Po prezentacji ciekawych książek z Bajkowozu wybraliśmy wspólnie jedną. Była to książka napisana przez Grzegorza Kasdepke pt.: ,,Kuba i Buba w szpitalu”. Dzieci z ciekawością słuchały przygód bliźniaków, którzy w przystępny sposób wyjaśniają różne problemy dziecka-pacjenta. Dzięki tej historii uczestnicy zajęć zrozumieli, że szpital, sanatorium i uzdrowisko to miejsce, w którym mają wyzdrowieć, ale też mają prawo do nauki, zabawy i odpoczynku. Wyzdrowiejemy szybciej, nie myśląc ciągle o chorobie.
W dalszej części zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce wiosennej. Każde dziecko odrysowało swoją dłoń na kartce papieru i wykleiło ją zieloną bibułką. Po zakończonej pracy każda dłoń-listek został przyklejony do wiosennego drzewka, które upiększyło korytarz szkolny.

Koordynacja: W. Wzięch, A. Chmielewska, L. Tołodziecka, B. Skolasińska-Borowicka
Tekst: W. Wzięch
Zdjęcia: W. Wzięch