,,Moja Rodzina"

Jesteś tu: » Aktualności » ,,Moja Rodzina"

,,Moja Rodzina"

W marcu dotarła do nas informacja, że nasza uczennica klasy I – Alicja Sosnowska zajmując w swojej kategorii wiekowej III miejsce, została laureatką II edycji powiatowego konkursu plastycznego „Moja Rodzina”.

Konkurs adresowany do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkoły podstawowej zorganizowały, chcąc zwrócić uwagę wszystkich na ogromną rolę rodziny w kształtowaniu młodego człowieka, panie psycholożki aleksandrowskich placówek oświatowych: Albina Rezuanowa oraz Karolina Matyjasik.

Postanowiliśmy i my podjąć uczestnictwo w tak cennym przedsięwzięciu. Nasze dzieciaki przystąpiły do pracy przy merytorycznym wsparciu nauczycielek –Anny Cypko, Lilli Tołodzieckiej, Wioletty Wzięch, Aleksandry Chmielewskiej i Karoliny Drogowskiej, przeszły eliminacje szkolne, w wyniku których do etapu powiatowego zakwalifikowano sześć najciekawszych prac. Oczywiście, wśród nich była praca Alicji Sosnowskiej – podopiecznej pani Wioletty Wzięch.

Uroczystość rozdania nagród odbyła się w starostwie powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie Alicja pojawiła się w towarzystwie wzruszonej sukcesem córki mamy i wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Ciechocinku – Marioli Przeździęk. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Starosta Aleksandrowski – Lidia Zwierzchowska.

Jury konkursu spośród 147 prac wyróżniło te, w których widoczne były: wrażliwość estetyczna, wyobraźnia, a przede wszystkim oryginalny przekaz relacji we współczesnej, polskiej rodzinie. Cieszy nas fakt, że te walory doztrzeżono w pracy Alicji.

Serdecznie gratulujemy naszej laureatce!

Tekst: Beata Sobczak

Koordynator konkursu: Karolina Drogowska