Apel „ABC zdrowia” i podsumowanie kwietniowego turnusu.

Jesteś tu: » Aktualności » Apel „ABC zdrowia” i podsumowanie kwietniowego turnusu.

Apel „ABC zdrowia” i podsumowanie kwietniowego turnusu.

W dniu 29 kwietnia 2019 samorząd uczniowski zorganizował apel szkolny poświęcony zasadom zdrowego stylu życia.

Apel prowadziły przedstawicielki samorządu szkolnego uczennice klas LO, III gimnazjum. Uczniowie klas IV i VII pod opieką nauczycieli p.L.Grzyb i E. Zagórskiej przygotowali i zaprezentowali 10 zasad zdrowego stylu życia, wartości odżywcze popularnych warzyw i owoców oraz informacje o szkodliwym działaniu na młody organizm popularnych fastfoodów. Dla grupy dzieci najmłodszych przygotowano zagadki o warzywach i owocach. Powołany na początku turnusu chórek szkolny wykonał piosenki „Owocowy blues”, „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”. Wspólnie obejrzeliśmy krótkie filmy: „Jedzenie fastfoodów to nie tylko otyłość” (fragment popularnego programu TV „Co nas truje”) oraz filmik przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia „Nie serwuj sobie choroby” . Na zakończenie obejrzeliśmy teledysk wraz z piosenką „Organizm w dobrym nastroju”.

Ostatnie spotkanie społeczności szkolnej w tym turnusie było okazją do podsumowania pracy samorządu szkolnego, wręczenia pamiątkowych dyplomów za zaangażowanie w pracę między innymi za pomoc w przygotowaniu rekolekcji wielkopostnych, pełnienie dyżurów podczas przerw międzylekcyjnych, prowadzenie kroniki szkolnej. Podsumowano międzyklasowy konkurs plastyczny dla klas IV-VIII Szkoły Podstawowej i III klasy Gimnazjum-LO  na plakat  związany ze Świętami Wielkanocnymi. Dokonano również podsumowania szkolnego konkursu   „Mistrz tabliczki mnożenia” oraz szkolnego konkursu „Mistrz origami”. Laureaci otrzymali dyplomy przygotowane przez opiekunów samorządu szkolnego i koordynatorów konkursów szkolnych. Wykonano pamiątkowe fotografie. Na koniec spotkania  p. wicedyrektor szkoły M.Przeździęk podziękowała uczniom i nauczycielom, samorządowi uczniowskiemu za przygotowane w tym turnusie apele, laureatom konkursów oraz wszystkim zebranym uczniom.

Koordynatorzy: L. Grzyb, E. Zagórska
Tekst: E. Zagórska