"Maj z książką"

Jesteś tu: » Aktualności » "Maj z książką"

"Maj z książką"

Maj z książką" to już cykliczne w Specjalnym Zespole Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych obchody święta czytelnictwa. Nasi uczniowie na zajęciach plastycznych wykonywali zakładki do książek oraz projektowali okładki do ulubionych pozycji literatury. Zorganizowano wystawę prac dzieci, która stanowiła scenografię do podsumowania tegorocznego święta książki. Odbyło się ono 17 maja.


Wychowankowie najstarszych grup wychowawczych przypomnieli
sanatoryjnej społeczności twórczość znanego wszystkim poety Jana Brzechwy. Przygotowali piękne recytacje jego najpopularniejszych utworów.
Wiersze Jana Brzechwy to klasyka literatury dziecięcej. Wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci jak i dorosłych. To świat pełen przygód. Zawierają dużą dawkę humoru, ale również uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowania, a pochwalają dobre.
Popularność Brzechwy wśród wielu pokoleń jest niezwykła. Świadczą o tym wciąż wznawiane nakłady i coraz to nowsze adaptacje muzyczne utworów.
Bo nie tylko współczesne dzieci i młodzież, ale także ich rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie wiedzą, że nad rzeczką opodal krzaczka mieszkała Kaczka Dziwaczka, że na tapczanie siedział leń i nic nie robił cały dzień, a w kącie stała Samochwała i że to wszystko są rzeczy niesłychane....


Tekst: J. Handziuk
Koordynacja: M. Szwajkowska, M.Roszak, J. Handziuk, R. Aleksandrowicz
Zdjęcia: R. Aleksandrowicz

Opracowanie: szkolnastrona.pl