IX Światowy Dzień Tabliczki

Jesteś tu: » Aktualności » IX Światowy Dzień Tabliczki

IX Światowy Dzień Tabliczki

Grupa uczniów, która w tym roku uczestniczyła w tym matematycznym święcie przyjechała do sanatorium 25 września i od pierwszych godzin pobytu przygotowywała się do czynnego uczestnictwa w obchodach IX ŚDTM, które obchodziliśmy 4 października. 

Na lekcjach ćwiczyliśmy mnożenie i dzielenie korzystając z przygotowanych wcześniej zadań na platformie Wordwall.net. Uczniowie chętnie powtarzali nawet trudniejsze przykłady kręcąc ruletką, odkrywając karty czy też otwierając pudełka z tabliczką mnożenia.
Samorząd Szkolny przygotował piękną gazetkę o treści związanej tabliczką mnożenia, która upiększa szkolny korytarz. 4 października przeprowadziliśmy egzamin pisemny w poszczególnych klasach. Uczniowie klas VIII wraz z nauczycielem uczącym w danej klasie stanowili Komisję Egzaminacyjną. Komisja przygotowała losy; na każdym z nich było 5 przykładów tabliczki mnożenia. Uczniowie losowali kartki i w ciągu 5 minut rozwiązywali. Ten kto podał wszystkie przykłady dobrze – otrzymywał odznakę z tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Po egzaminie uczniowie przystąpili do między-klasowego  konkursu plastycznego: ,,Matematyka nas dotyka”. Prace uczniów zdobią szkolne korytarze, a najlepsze zespoły zostały wyróżnione dyplomem.

4 października 2019 roku w naszej szkole KRÓLOWAŁA  MATEMATYKA.


Koordynatorzy: E.Nowak-Lasek, Z.Płaszczyński

Tekst i zdjęcia: E.Nowak-Lasek


Opracowanie: szkolnastrona.pl