1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka

Jesteś tu: » Aktualności » 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka

1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka

Szanowni Państwo,

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat nowej kampanii społecznej REAGUJ.MASZ PRAWO. Kampania ta ma na celu zmianę postaw świadków stosowania przemocy wobec dzieci i skłonienie ich do reagowania w takich sytuacjach i zgłaszania takich przypadków.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu: http://www.brpd.gov.pl/wystapienia/2013_05_29_list.pdf i udostępnianie go poprzez Państwa strony internetowe i tablice ogłoszeń.

Z poważaniem,
Dział Komunikacji Społecznej
Biuro Rzecznika Praw Dziecka

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Święto to trwało w naszej szkole dwa dni. W sobotę zainaugurowano je wierszem i piosenkami w wykonaniu wychowawców i życzeniami dla wszystkich dzieci. N atle dekoracji z baloników, fantazyjnie przebrani wychowawcy przeprowdzali rózne konkursy: plastyczny - malowania kredą na asfalcie pod hasłem "radość i szczęście" oraz konkursy sportowe na wesoło. W tych ostatnich aktywny udział brały drużyny ze wszystkich grup wiekowych, ale najlepszą okazała się drużyna chłopców starszych i chłopców młoszych. Oni tez wywalczyli dla swoich grup nagrody główne - stoły do piłkarzyków.

Niedziela upłynęła pod znakiem zabawy na balu "gałganiarzy". dzieci uczestniczyły w róznych konkursach np. na najciekawsze przebranie, taniec na gazecie itp. Świetna zabawa trwała do wieczora.

Opracowała: Iwona Czerwińska