Przystanek HISTORIA

Jesteś tu: » Aktualności » Przystanek HISTORIA

Przystanek HISTORIA

Już 12 czerwca, na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych odbędą się lekcje poświęcone najnowszej historii Polski, które zostaną przeprowadzone przez zaproszonych przez nas gości z bydgoskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Dwie, równocześnie odbywające się lekcje, zostaną przeprowadzone przez pracowników IPN z Bydgsozczy.

Temat pierwszej lekcji nosi tyutuł: "Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski" i jest przeznaczona dla uczniów klas III, IV, V i VI szkoły podstawowej. Podczas lekcji pracownik IPN zaprezentuje naszym uczniom zarys najnowszej historii Polski, ukazanej poprzez najróżniejsze fotografie oraz teksty źródłowe. Na zajęciach tych, uczniowie poznają najważniejsze wydarzenia z okresu historii najnowszej, dowiedzą się kiedy i po co używa się barw narodowych, będą ćwiczyć spostrzegawczość oraz czytanie ze zrozumieniem.

Temat drugej lekcji, która będzie przeznaczona dla uczniów klas I,II i III gimnazjum nosi tytuł: "W samo południe - wybory z 4 czerwca 1989 r." . Lekcja ta ma za zadanie przypomnieć okoliczności i skutki wyborów czerwcowych. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie będą mogli wczuć się w atmosferę towarzyszącą przełomowi 1989 roku, a nawet przeprowadzić mini wybory.

Lekcje zakończą się grami edukacyjnymi "Wszystkie flagi świata", w których wezmą udział uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Dla ucznestników lekcji przewidziane zostały nagrody w postaci upominków ufundowanych przez IPN w Bydgoszczy.

Pełna relacja z jednej i drugiej lekcji wraz ze zdjęciamii już wkrótce na stronach internetowych naszej szkoły!