Tydzień mózgu

15-19 marca 2021

Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu, układzie nerwowym, jego działaniu. W związku z obchodami Tygodnia Mózgu, przedstawiam krótkie sprawozdanie z działań. Zapraszam do zapoznania się z  prezentacją w aplikacji Wakelet, w której zawarłam zbiór materiałów i zadań do wykorzystania na lekcjach. Oto link do prezentacji: https://wke.lt/w/s/SE2CoZ                                                                                                                                                                            Arleta Kwaśniewska

Informacja o działaniach, które zostały zrealizowane w  dniach 15 do 21 marca 2021 r. przez uczniów szkoły podstawowej i szkoły średniej, przebywających na Oddziałach Dziecięcych szpitala we Włocławku, wspólnie z nauczycielami: p. A. Macko i M. Przybylską.

Dzień 1) Rozmowa wprowadzająca w zagadnienia budowy i funkcjonowania mózgu. Wykonanie gazetki z ciekawostkami dotyczącymi tematu.
Dzień 2) Poznawanie budowy mózgu za pomocą interaktywnego modelu (BrainFacts.org). „Gdzie powstają pytania?”- Wspólne formułowanie  pytań dotyczących myślenia, świadomości. Ćwiczenia „brain gym” z zakresu kinezyterapii edukacyjnej met. P. Dennisona. Rozwiązywanie zagadek i rozrywek umysłowych usprawniających spostrzegawczość, kojarzenie, pamięć.
Dzień 3):Quiz "co wiesz o mózgu"

A. Macko, M. Przybylska

Tydzień mózgu
15-16 marca 2021 r.