Wielkanocne warsztaty plastyczne

W tym roku turnus rozpoczął się krótko przed świętami a jak tradycja nakazuje, co roku w czasie okresu Świąt Wielkanocy organizujemy warsztaty plastyczne.

Zaproszenie do wspólnej zabawy w trakcie kreatywnych zajęć artystycznych , stanowi doskonałą okazję do wzajemnego poznania się i wymienienia informacjami na temat tradycji w różnych regionach. Dzieci poznają ciekawe pomysły na spędzanie czasu wolnego, bez korzystania z telefonów , komputerów czy innych urządzeń elektronicznych. Wiadomo bowiem, że chętnie uczą się przez zabawę. Dlatego właśnie nasze kreatywne warsztaty pobudzają wyobraźnię, rozwijają  pracę w grupach, wpływają pozytywnie na usprawnienie zdolności manualnych, koncentracji, a nawet ćwiczą cierpliwość, ponieważ niektóre z zadań wymagają precyzji i wytrwałości w dążeniu do celu. Zabawa opiera się na użyciu różnych materiałów i produktów, często ekologicznych i zawsze bezpiecznych dla zdrowia dzieci. Tym razem na zajęciach zaprojektowaliśmy własne ozdoby świąteczne, w których dominować będą pisanki, wykonane różnymi technikami, zajączki oraz koszyczki wielkanocne. Będą one stanowić piękną dekorację w naszej świetlicy, w ten świąteczny czas.

Zajęcia przeprowadziły :

A. Zielińska ,M. Rymar – Rudzińska