Europejski Dzień Walki z Otyłością

Dnia 22 maja 2021 roku obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Otyłością.

W Specjalnym Zespole Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych w Zespole Szkół nr 1 w Ciechocinku podjęto następujące działania edukacyjno – wychowawcze, mające na celu przybliżyć istotę problemu:

16 maja 2021 roku odbył się quiz wiedzy o zdrowym ożywianiu, którego celem było utrwalenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia i czy potrafimy tę wiedzę stosować w życiu codziennym. Uczniowie wykonali plakaty promujące zdrowy styl odżywiania.

23 maja 2021 roku odbyły się zajęcia edukacyjne, których celem było zaznajomienie dzieci  z problemem otyłości, nakłonienie uczniów do podjęcia decyzji zadbania o własne zdrowie oraz do porzucenia złych nawyków żywieniowych. W trakcie zajęć odbyła się projekcja filmów edukacyjnych pt. ”Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie”, „Co dzieje się z Twoim ciałem gdy trochę przytyjesz”. Celem zajęć było nabywanie przez uczniów prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym i zdrowym środowisku, kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz kształtowanie postawy świadomego konsumenta.

Osoby odpowiedzialne:

R. Aleksandrowicz, M. Rymar-Rudińska, A. Zielińska