Kreatywne zajęcia plastyczne

Dzieci uczą się nie tylko czytając, pisząc, licząc, ale też (a właściwie przede wszystkim) rysując, projektując, badając, wymyślając gry, przedstawienia, tańcząc, grając itd. Pozwolenie dzieciom na twórcze zabawy angażujące ciało, emocje i wyobraźnię to pozwolenie na bardziej zrównoważony i bogaty rozwój. Zajęcia plastyczne obejmujące działania takie jak malowanie, rysowanie, robienie kolaży, orgiami, lepienie z różnych mas plastycznych stanowi narzędzie do wyrażania własnych myśli, pomysłów, emocji poprzez realizację określonych projektów realizowanych podczas pobytu uczniów w naszej szkole.

Na zajęciach z okazji Światowego Dnia Mórz i Oceanów tworzyliśmy kolorowy , podwodny świat rysując i lepiąc z plasteliny. W Dniu Przyjaciela rozmawialiśmy na temat przyjaźni i robiliśmy wesołe przyjacielskie stworki orgiami na poprawę humoru.Bawiliśmy się również w projektanta mody wykorzystując techniki kolażu i ogłosiliśmy konkurs na najlepiej zaprojektowany strój damski / męski. Wykonywaliśmy także pawie – symbol Ciechocinka - w oparciu o  przygotowane wcześniej  szablony  i samodzielnie je dekorowaliśmy angażując swoją wyobraźnię.Tworzymy wspólnie wielkoformatową pracę z kulek bibuły.

Tekst i zdjęcia : Małgorzata Rymar – Rudzińska

Zajęcia: A. Zielińska , Małgorzata Rymar – Rudzińska