Smacznie, zdrowo, kolorowo. Czyli warzywa i owoce w naszej codziennej diecie.

Warzywa i owoce powinny być stałym składnikiem codziennej diety dziecka. Produkty te stanowią główne źródło witamin, składników mineralnych, błonnika oraz naturalnych przeciwutleniaczy.

Na zajęciach obejrzeliśmy film edukacyjny pt. ,, 10 zasad zdrowego odżywiania”, następnie omówiliśmy Piramidę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Kolejnym zadaniem dzieci było umieszczenie warzyw i owoców na odpowiednim piętrze piramidy oraz wyjaśnienie, dlaczego  są one tak ważne w zdrowym odżywianiu. Na zakończenie zajęć uczniowie kolorowali owoce , warzywa, wycinali je i umieszczali w koszyczku. Uczyli się rozpoznawać je ,nazywać , określać kolor , kształt  i smak. Były to na pewno zajęcia zachęcające do spożywania odpowiedniej ilości warzyw i owoców.

Tekst i zdjęcia : Małgorzata Rymar – Rudzińska

Zajęcia: A. Zielińska , Małgorzata Rymar – Rudzińska