Zakończenie zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2020/2021 w rytmie wakacyjnych przebojów.

25 czerwca zakończyliśmy oficjalnie zajęćia dydaktyczne przypadające na rok szkolny 2020/2021. Podczas apelu Pan Kamil Studziński, w imieniu Rady Pedagogicznej odczytał list Ministra Edukacji i Nauki oraz przekazał gratulacje i życzenia zgromadzonym dzieciom. 

 

To był niezwykle trudny i wymagający czas tak dla nas wychowawców i nauczycieli, jak i samych dzieci oraz ich rodziców. Przez jego większy fragment zmagaliśmy się z nauką zdalną oraz związaną z nią epidemią. Na szczęście w kwietniu 2021 roku powróciliśmy do naszej szkoły i ponownie mogliśmy przyjąć do nas wyczekiwanych z utęsknieniem uczniów. To był niezwykle owocny czas, podczas którego jako jedni z pierwszych w naszym kraju mogliśmy jako wychowawcy i nauczyciele ponownie cieszyć się z wychowywania i nauczania stacjonarnego naszych małych i nieco większych gości przyjeżdżających do nas z całej Polski. Pomimo oficjalnego zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2020/2021 nasza praca nie kończy się. Wychowawcy ze Specjalnego Zespołu Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych będą prowadzić zajęcia w ramach ferii letnich dla dzieci i młodzieży, która przyjedzie do Ciechcinka już pod koniec czerwca na pierwszy w tym roku turnus wakacyjny. 

Po oficjalnej części związanej z zakończeniem zajęć dydaktycznych w roku 2020/2021 dzieci przebywające na turnusie czerwcowym, wzięły udział w zabawie taneczno-śpiewanej podczas, której odegrane zostały najbardziej znane utwory wakacji z lat poprzednich. Nie zabrakło tańców w rytmie uwielbianej przez dzieci i młodzież "Belgijki", "Kaczuszek" czy "Kowbojki". Świetna zabawa trwała, aż do ostatniego dzwonka w tym roku szkolnym. 

Tekst, zdjęcia, koordynacja: 

Kamil Studziński