Obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wzorem lat minionych, tak i w tym roku, dzieci w naszej szkole uczestniczyły w obchodach kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W ramach obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci i młodzież przebywająca na obecnym turnusie rehabilitacyjnym przygotowały gazetkę, której tematem przewodnim był: " Panteon najbardziej znanych i rozpoznawalnych na świecie postaci pochodzacych z naszego kraju".

Wśród wybranych wcześniej przez dzieci postaci, które zostały przez nie opisane znaleźli się: Adam Mickiewicz, Mikołaj Kopernik, Tadeusz Kościuszko, Maria Curie-Skłodowska, Zbigniew Religa, Jan Paweł II ( Karol Wojtyła), Robert Lewandowski, Tony Halik, Fryderyk Chopin i Lech Wałęsa. 

Oprócz tego, dzieci z młodszych klas przygotowały ponad 40 biało-czerwonych flag, które posłuży do ozdobienia gazetki, oraz do stworzenia patriotycznego muru, na którym każdy kto tylko chciał, mógł umieścić informację o tym, za co kocha Polskę. 

Kącik obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości znakomicie spełnia swoją rolę, edukując oraz przybliżając wszystkim niezwykłe postaci naszej kultury, nauki, polityki, turystyki i sportu. 

Koordynacja, zdjęcia i opis:

K. Studziński