Szkoła promująca zdrowie. Talerz zdrowego żywienia 29.03.2022 r.

17 października 2020 roku podczas V Narodowego Kongresu Żywieniowego miała miejsce publikacja najnowszych zaleceń. Wszystkim dobrze znana PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA zamieniona została na TALERZ ZDROWEGO ŻYWIENIAktóry graficznie symbolizuje zalecane proporcje poszczególnych grup produktów w całodziennej diecie.

Oczywiście oprócz zilustrowania porcji została także uwzględniona aktywność fizyczna oraz potrzeba utrzymania prawidłowej masy ciała. Nasi uczniowie w ramach zajęć Szkoły Promującej Zdrowie, w tym turnusie również mieli okazję zdobyć wiele ciekawych informacji związanych z zasadami zdrowego odżywiania. Na zajęciach zapoznano dzieci z plakatem i omówiono poszczególne części - grupy produktów z talerza zdrowego żywienia i ich proporcje.

Każde dziecko wykonało swój talerz zdrowego żywienia do którego wykorzystało wycięte z gazet zdjęcia i obrazki przedstawiające różne produkty.Później nastąpiło omówienie poszczególnych części, uczniowie wymienili produkty z przyklejonych obrazkówi sprawdzili, czy dobrze je umieścili. Tablica z ich pracami znajduje się na szkolnym korytarzu, aby uczniowie mogli utrwalić poznane zasady zdrowego odżywiania.

Koordynator : M. Szwajkowska

Prowadzenie zajęć : Zespół do Spraw Promocji Zdrowia