Kim jest ten pan, czyli biografia Aleksandra Fredry oczami dziecka!

Kiedy uczniowie muszą dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości Aleksandra Fredry, przyda się jakiś niebanalny pomysł Inspiracją do naszej lekcji był pomysł pochodzący ze strony: Lekcje Szyte na miarę U nich się sprawdził, więc postanowiłam i ja go wykorzystać.

Uczniowie klasy VII z portretami Fredry w ręku udali się do klas najmłodszych. Zadanie polegało na pokazaniu wydruku i zapisaniu wszystkich pytań, które najmłodsze dzieci chciałyby zadać mężczyźnie z portretu... Pomysłów było bardzo dużo, od prostych - Czy był kimś ważnym? Czy miał dzieci? Po zaskakujące nas wszystkich - Czy miał telefon? Czy miał białe włosy? Na jaką chorobę umarł? etc. Zebrało ich się trochę... Kolejne zadanie uczniów klasy VII, to znalezienie odpowiedzi na wszystkie nurtujące najmłodszych zagadnienia. Pracowali pilnie, z wypiekami na twarzy. Pomogła oczywiście TIK, bez tego dzisiaj ani rusz Jedno jest pewne, informacje o Aleksandrze Fredrze zostaną im na długo w pamięci.

Organizacja, tekst i zdjęcia:

A. Kwaśniewska