Październik miesiącem zwierząt

To właśnie w tym miesiącu jest kilka uroczystości, o których warto wiedzieć. Światowy Dzień Wegetarianizmu - 1 października, Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych - 2 października, Światowy Dzień Zwierząt i Dzień św. Franciszka - 4 października, Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt i Dzień Kundelka - 25 października.

 

Istnieje wiele działań, które można podjąć samodzielnie lub w ramach większej społeczności: szerzyć świadomość o prawach zwierząt i ich potrzebach, nie porzucać zwierząt, pomagać rannym zwierzętom i w złej sytuacji, adoptować zwierzę ze schroniska lub fundacji, sterylizować zwierzęta domowe, dokarmiać mądrze dzikie zwierzęta, reagować na przemoc wobec zwierząt, wspomagać działania fundacji, stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz zwierząt domowych i dzikich. 

My również włączyliśmy się aktywnie organizując konkursy, pogadanki, zajęcia edukacyjno-plastyczne. Powstały piękne dekoracje i opowiadania ze zwierzętami w roli głównej. Pamiętaj "stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś" - Antoine de Saint - Exupery. 

Koordynatorzy: A. Vogel, W. Kobus

Opis i zdjęcia: A. Vogel