Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

JABŁKO. Można mówić  o nim wiele. Pojawiało się już w Biblii, w greckich mitach a w kulturze rzymskiej istniała nawet bogini, patronka sadów i owoców o imieniu Pomona. Jabłko jest też wraz z koroną i berłem jednym z insygniów władzy królewskiej.  Nie mniejsze zasługi ma jabłko w literaturze dziecięcej , co prawda zatrute, ale miało ważną rolę w opowieści o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, którą zna każdy.

Uczniowie naszej szkoły 16 września świętowali DZIEŃ JABŁKA

Obchody Dnia Jabłka  rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu  ,kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią .

Nie zabrakło zabaw plastycznych i zręcznościowych z użyciem jabłek. Była też fotobudka, dzięki której każdy z nas mógł stać się robaczkiem w jabłku. Na zakończenie zajęć wszyscy zajadaliśmy się zdrowymi, soczystymi owocami.

Kolorowy DZIEŃ  JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

Koordynatorzy SzPZ :

1. Szwajkowska