Ogólnopolski konkurs plastyczny_Wracam ze szpitala–zrozum, doceń, pomóż

W marcu nasza szkoła została zaproszona do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wracam ze szpitala–zrozum, doceń, pomóż”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko” w Kołobrzegu. Celem konkursu było m.in. rozbudzanie wrażliwości na trudności adaptacyjne i zwrócenie uwagi na wartość pomocy udzielonej uczniowi po powrocie ze szpitala.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu okładki poradnika dla nauczyciela i rówieśników na temat szybkiego i łatwego wprowadzania dziecka wracającego ze szpitala, sanatorium w życie klasy i w rytm jej nauki. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli: Anny Cypko, Aleksandry Chmielewskiej, Wioletty Wzięch i Elżbiety Zagórskiej przygotowali 21 jeden prac plastycznych, które zostały wysłane do Kołobrzegu.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

Zofia Gołdyn – I miejsce w kategorii klasy I-III szkoły podstawowej

Zuzanna Kulisa – III miejsce w kategorii klasy I-III szkoły podstawowej.

Opiekunem plastycznym nagrodzonych uczennic jest p.Wioletta Wzięch.

Serdecznie gratulujemy !!!

Opracowała: Elżbieta Zagórska